HRAVÉ STREDY


Začněte psát zde...

Rozhodol som sa každý týždeň vycestovať za nejakou skupinou na Slovensku.

Určil som na to stredu. Ide mi aj o to nájsť skupiny kde bysa ľudia chceli stretávať a hrať pravidelne nejakom časovom intervale, minimálne jedenkrát mesačne, aby sa dalo ísť v hrách viacej do hĺbky. A zároveň chcem celoplošne na Slovensku ukázať na velký význam pohybu pre ČLOVEKA a špeciálne pre deti.

Chcem osloviť týmto názvom i náš hlboký STRED  a cvičiť s ním spojenie cez HRU v bezpečnom prostredí a spolu s inými ľuďmi. Takže je tam i dôraz na sociálny rozmer, komunikáciu, tvorivosť, záujem o SVET, o zmysly,
výchovu i vzdelávanie.

Vlastne akoby lepšie preniknúť vedomím náš
bežný ŽIVOT, ktorý môže  postupne získavať novú kvalitu skrze obnovené
spojenie s vlastným STREDOM.


ORGANIZAČNÉ PODMIENKY

 

ORGANIZAČNÉ PODMIENKY

 

 • Jedná sa o trojhodinové hravé stretnutie
 • Ideálna skupina je 20 - 30 účastníkov
  minimum je 15 ľudí
 • Je potrebné zabezpečiť propagáciu a miestnosť (priestor)
  miestnost by mala byť akusticky príjemná

Financie

Je viacej možností

 • Lektorné je pre tuto hravú šnúru 200euro/3 hodiny
 • Dá sa to i HRAVO
  Ak sa to len dá, tak som za uhradenie zálohy / ak nie, vyskúšame to i bez tohto kroku Nová vec, ktorá súvisí so zarezervovaním termínu a ktorá sa mi ukázala ako užitočná z praxe, kedže si termíny plánujem dopredu v nadväznosti na iné termíny. Zaviedol som platby zálohy pre zarezervovanie si termínu, čo je 50% z celkovej sumy. Zistil som, že ked mi nejaký termín vypadne, tak sa mi všetko pomení, toto opatrenie vnímam ako prvok stability a rozhodnosti do mojej komunikácie so skupinami. V tom rýchlom súčasnom ŽIVOTE sa potom ohľadom dohodnutého termínu zlepšuje a zjasňuje komunikácia z obidvoch strán. Vstupuje tam akoby viacej pozornosti, konkrétnosti a zdravého napnutia.

Deti na seminári

 • ČO NESÚ (NIE SÚ) HRY INTUITÍVNEJ PEDAGOGIKY
  HRY Intuitívnej pedagogiky sú sociálnym cvičením individuálnych ludí, ktorí sa stretnú a umožnujú vynoriť sa spojeniu medzi nimi a zo sebou samým......nie sú atrakcia, senzácia, cirkus či detský kútik pre zábavu detí.
 • DETI PRÍSŤ MÔŽU....
  Deti prísť môžu, ale tento seminár je určený pre dospelých. To znamená, že okrem toho, že sa budeme hrať, budeme o tom aj hovoriť. Deťom je vlastné sa hrať, ale do rozhovorov sa nemusia vedieť včleniť a budú si hľadať vlastnú zábavu. Preto očakávam, že kto príde aj s deťmi, tak sa im, ak to bude potrebné, bude v plnej miere venovať tak, aby to nenarúšalo zamýšľaný účel semináru. Zároveň sú deti vnímané ako skvelé zrkadlenie mnohých dejov, ako ďalší rozmer, ktorý môže skvalitniť toto stretnutie. A bude na nás dospelých, ako sa s tým budeme vedieť vysporiadať a ako to budeme schopný zvládnuť.